Sat ekran düzeni

Satınalma talebi oluşturma- ME51N , değiştirme- ME52N ve görüntüleme- ME53N ekranlarında kullanılmayan bir sürü alan mevcuttur. Bu alanları isteğiniz gibi kaldırabilir sırasını değiştirebilir veya olmayan bir alanı getirebilirsiniz.

İşaretli oka tıklayarak açılan pencereden Düzeni değiştir seçilir.

SAT düzeni

İstenmeyen alanlar soldan sağa atılırken istenenler de sağdan sola atılır ve sol bölümdeki alanlar ekranda hangi sırada görüntülenmek isteniyorsa ona göre dürbün ikonunun yanındaki oklar ile sıralanır. Son olarak Yeni adla sakla butonuna tıklanır.

D üzen ve Tanım alanlarına ad ve tanım girilir. Ön ayarlar tıkı atılırsa ME51N, ME52N, ME53N işlem kodlarına girdiğinizde bu düzen ile açılır. Kullanıcıya özgü tıkı atılırsa oluşturulan düzeni sadece bu düzeni oluşturan kullanıcı görebilir. Kullanıcıya Özgü tıklanmazsa tüm kullanıcılar bu düzeni kullanabilir ve Düzen alanına girilen adın başına kural olarak “ /” taksim işareti koyulur.

Enter’a basılınca düzen kaydedilir ve kaydedilen düzenle ekran açılır.

Oluşturulan düzende bir değişiklik yapılacağı zaman yine Düzeni değiştir ile seçim ekranı açılır. Değişiklik yapıldıktan sonra işaretli kaydet butona tıklanır ve sonra E veti tıklayarak yeni düzen saklanır. Eğer var olan düzenin bozulması istenmiyorsa Yeni adla sakla butonu tıklanır. Böylece eski düzen de kullanılabilir.